
Optoma BX-CAA01 Motorized Short Throw Zoom Lens
Optoma Technology BX-CAA01Ā Overview
TheĀ Optoma Technology BX-CAA01 f/2.3-2.57 Motorized LensĀ has a zoom ratio of 1.28 and features motorized adjustment for zoom and focus.
Ā
Optoma Technology BX-CAA01Ā Specs
| F Number | 2.3 to 2.57 |
| Throw Ratio | 1.0 to 1.28 (Distance / Width) |
| Zoom Range | Ratio: 1.28 |
| Projected Image Size | 50 to 500" (127 to 1,270 cm) |
| Image Size (Diagonal) | 150.0 to 500.0" (3.8 to 12.7 m) |
| Zoom/Focus Adjusting | Motorized |
Packaging Info
| Package Weight | 1.4 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.25 x 7.25 x 7.25" |
Ā
Ā
Warranty:Ā
| 3-Year parts and labor limited warranty |
Ā
Original: $4,059.00
-65%$4,059.00
$1,420.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optoma Technology BX-CAA01Ā Overview
TheĀ Optoma Technology BX-CAA01 f/2.3-2.57 Motorized LensĀ has a zoom ratio of 1.28 and features motorized adjustment for zoom and focus.
Ā
Optoma Technology BX-CAA01Ā Specs
| F Number | 2.3 to 2.57 |
| Throw Ratio | 1.0 to 1.28 (Distance / Width) |
| Zoom Range | Ratio: 1.28 |
| Projected Image Size | 50 to 500" (127 to 1,270 cm) |
| Image Size (Diagonal) | 150.0 to 500.0" (3.8 to 12.7 m) |
| Zoom/Focus Adjusting | Motorized |
Packaging Info
| Package Weight | 1.4 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.25 x 7.25 x 7.25" |
Ā
Ā
Warranty:Ā
| 3-Year parts and labor limited warranty |
Ā












