
Optoma BX-CAA03 Motorized Long Throw Zoom Lens
Optoma Technology BX-CAA03Ā Overview
TheĀ Optoma Technology BX-CAA03 f/2.3-3.4 Motorized LensĀ has a zoom ratio of 1.9 and features motorized adjustment for zoom and focus.
Optoma Technology BX-CAA03Ā Specs
| F Number | 2.3 to 3.4 |
| Throw Ratio | 2.3 to 3.4 (Distance / Width) |
| Zoom Range | Ratio: 1.9 |
| Projected Image Size | 50 to 500" (127 to 1,270 cm) |
| Image Size (Diagonal) | 50.0 to 500.0" (1.3 to 12.7 m) |
| Zoom/Focus Adjusting | Motorized |
Ā
Packaging Info
| Package Weight | 2 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.25 x 7.25 x 7.25" |
Ā
Warranty
3-Year parts and labor limited warranty
Original: $3,079.00
-65%$3,079.00
$1,077.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optoma Technology BX-CAA03Ā Overview
TheĀ Optoma Technology BX-CAA03 f/2.3-3.4 Motorized LensĀ has a zoom ratio of 1.9 and features motorized adjustment for zoom and focus.
Optoma Technology BX-CAA03Ā Specs
| F Number | 2.3 to 3.4 |
| Throw Ratio | 2.3 to 3.4 (Distance / Width) |
| Zoom Range | Ratio: 1.9 |
| Projected Image Size | 50 to 500" (127 to 1,270 cm) |
| Image Size (Diagonal) | 50.0 to 500.0" (1.3 to 12.7 m) |
| Zoom/Focus Adjusting | Motorized |
Ā
Packaging Info
| Package Weight | 2 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 10.25 x 7.25 x 7.25" |
Ā
Warranty
3-Year parts and labor limited warranty












